1. Glengo Teknoloji
  2. Hakkımızda

Şirketimiz hakkında bilgiler

Glengo Teknoloji’ye Hoşgeldiniz.

Şirketimiz 1986 yılında İstanbul’da kurulmuştur. O tarihten beri Gerber Technology / A.B.D. firmasını temsil etmekteyiz. Müşterilerimize yakın olabilmek amacıyla organizasyonumuzu tüm Türkiye sathında kurduk. İstanbul’daki merkez ofisimiz dışında İzmir, Bursa, Ankara  ofislerimiz ve Denizli, Kayseri, Malatya, Adana, Urfa, Ordu’ da eğitim ve teknik destek verebilen personelimiz bulunmaktadır.  Glengo Teknoloji, konusundaki pazarlama faaliyetlerinin yanında satışı yapılan ürünlerin kullanıcılara dönük eğitimi ve kullanımdaki sistemlerin bakım ve teknik destek çalışmalarını da yapmaktadır.
Şirket Profili

Glengo Tekstil A.Ş. kurulduğu yıl olan 1986’dan beri CAD- CAM sistemleri üreticisi ABD menşeili Gerber Technology firmasını Türkiye ve Ortadoğu pazarında başarıyla temsil etmektedir. Bu başarısından dolayı 2003 yılında Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Gürcistan ve Ermenistan da Glengo sorumluluk alanına verilmiştir. 2017 yılında da Balkan pazarına girmiş, 2019 yılında Bulgaristan Sofya Ofisini açmıştır.

Gerber Technology’ nin ürünleri başlangıçta ağırlıklı olarak hazır giyim pazarından talep görürken, gelişen teknoloji ve pazar sayesinde uzun yıllardır otomotiv, kompozit, uçak ve havacılık, mobilya, yelken, stor perde gibi pazarlardan da talep görmeye başlamıştır.

Gelişen pazarlar ve müşterilerimizden gelen talep üzerine iğneli masa ile ekoseli ve çizgili kumaş serimi konusunda dünyada tek olan Alman menşeili Veith firmasının mümessilliği 2005 yılında alınmış ve bu konuda pazardaki eksikliğe bir çözüm sunulmuştur.

Beş ayrı teknoloji firmasından oluşan Gerber Scientific grubunun bir üyesi olan; matbaa, ambalaj ve reklam sektörü için router, laser kesim sistemleri ve UV inkjet plotterlar üreten Gerber Innovations firması 2007nin sonbaharında Türkiye pazarına girmeye karar vermiş ve uzun yıllardır Gerber Technology firmasını başarıyla temsil eden Glengo’yu iş ortağı olarak belirlemiştir.

Bu gelişme sonucunda, başta hazır giyime CAD-CAM sistemleri satmak için kurulan Glengo Tekstil A.Ş., hitap ettiği pazarların çeşitlenmiş ve %50 ye yakın bölümünün hazır giyim pazarı haricinde olmasından dolayı ünvanını 2008 yılının sonbaharında “Tekstil”den “Teknolojiye” çevirmiş ve Glengo Teknoloji A.Ş. olmuştur.

Glengo Teknoloji AŞ., her pazara hitap eden Gerber CAD-CAM ürünlerine, yıllardır büyük bir birikime ulaşan kendi teknik ve uygulama bilgi birikimini de ekleyerek; hazır giyimden uçak ve havacılık sanayine, kompozitten otomotive, yelkenden stor perdeye, matbacılık ve ambalaj sanayinden reklam sanayine, mobilyadan deri sanayine kadar hemen her sanayi dalına çözümler sunan ve bu çözümleri ile aranan bir MARKA haline gelmiştir.

Glengo hitap ettiği pazarlara sattığı her türlü sisteme ait yedek parça ve sarf malzemelerini doğrudan kendi stoğundan sağladığı gibi her türlü teknik, uygulama ve eğitim desteğini de İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Denizli ve Taşkent/Özbekistan’da bulunan yılların bilgi birikimi ve tecrübesine sahip geniş kadrosu ile vermektedir.

Glengo için müşteri her şeyden önemlidir ve dolayısı ile satılan sistemlerin en verimli şekilde ve en az duruşla çalışır olması için her türlü destek verilmektedir. Bu anlayış iş başlangıcından beri aksaksız devam etmektedir.

Glengo için en iyi referans mutlu müşteridir.

  • Verimliklik

  • Performans

Glengo Tüyap 2016

Glengo Ailesi

 
 

Birlikte çalışmaya ne dersiniz.

 

İrtibata geçin